Hakkımızda

Türkiye Etkinlik Teknolojileri Sektörü’ nü kurumsal bir çatı altında toplama amacı ile yola çıkmış olan TETSED ; ülke çapındaki yapılanması ile sektörün en temel gereksinimi olan “ sektörel meslek odası “ nı oluşturma nihai hedefini kendine ilke edinmiştir . Sektörde emek veren tüm paydaşları buluşturmayı arzu eden derneğimiz ; güçlü , enerjik , dinamik , amaç odaklı , planlı ve çözümcül yapısı ile sektörün sesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
Derneğin Kuruluş Amacı ;
Sektörümüzün mesleki standartlarını olusturmak , tüm resmi kurumlar nezdinde sektörümüzü temsil etmek , sektörün ortak kararlar alabilme yeteneğini arttırmak , üye firmalar arasındaki iletişim bağını güçlendirerek sektörün sorunlarına kalıcı çözümler üretmek sektörün tamamlanması ve toparlanması gereken eksikliklerin üzerine odaklanarak sektörün çıtasını dünya standartlarına çıkarmaya çalışıp , hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla kurulmuştur.
Sektörün kalifiye eleman açığını gidermeye yönelik Milli eğitim bakanlığı- Meslek okulları üniversiteler ile görüşmelerde bulunup nitelikli eleman yetişmesine katkı sağlamak gayesi ile , dernek üyelerinin çalışanlarına yönelik eğitim workshop faaliyetlerinde bulunarak teknik elemanların sertifikasyon çalışmalarına odaklanıp, verilen eğitimlerin sonucunda eğitime katılan personele sertifikasyon verilmeside Dernegimizin amaçları arasındadır.

TETSED uzun vadede Etkinlik ve Toplantı teknolojileri firmalarını aynı çatı altında toplayarak 500 üye firma hedefine ulaşıp , meslek odası olma hedefini gerçekleştirmek amacıyla emin adımlarla ilerlemektedir. Kurulduğu günden bugune kadar 5 Yıl içinde üye sayımız 230 üyedir.